Aký je rozdiel medzi silikónovou a NANO impregnáciou betónu a kameňa?

Pri bežnej penetrácii betónu alebo kameňa dochádza k vytvoreniu súvislého ochranného filmu na báze silikónu, teflónu, živice, vosku či oleja, ktoré zabraňujú presakovaniu kvapalín do materiálu. Táto preventívna ochranná vrstva je ale málo odolná voči externým vplyvom počasia a postupne stráca svoje ochranné vlastnosti. Navyše je vďaka súvislému povrchu znížená paropriepustnosť podkladového materiálu ako aj odolnosť voči mrazu.

Takto vyzerá rozdiel medzi silikónovým náterom a nano impregnáciou po 4 rokoch:

Silikónový náter vs nanoimpregnácia | Pemtrade.skSilikónový náter vs nano impregnácia | Pemtrade.sk

Často potom dochádza k praskaniu ochrannej vrstvy a následne aj samotného materiálu. Už po niekoľkých rokoch sa môžu objaviť praskliny alebo môže dôjsť k väččím škodám na fasáde alebo dlažbe.

Problémy fasády | pemtrade.sk
Potrebujete poradiť s impregnáciou vašej fasády alebo budovy?
  • maximálna ochrana pred vodou

  • poradíme vám

  • so zárukou 8 rokov

šipka

Riešením je nano impregnácia

Nano impregnácia betónu a kameňa je veľmi účinnou metódou na ochranu pred nežiadúcim znečistením a vonkajšími poveternostnými vplyvmi. Nano technológia je spôsob, akým sa nano častice uložia v rovnomernej vrstve hlboko do materiálu a pritom nevytvárajú súvislý film. Materiál preto ostáva paropriepustný, je nanometrickou mriežkou spevnený, je odolný voči ÚV žiareniu a je odolný voči mrazu. Okrem toho antibakteriálne vlastnosti nano ochrany bránia tvorbe plesní, machov, húb a lišajníkov. Nano ochrana materiálu je preto oveľa účinnejšia a šetrnejšia a výrazne predlžuje životnosť materiálu.

Nano impregnácia, ktorá je výraznou inováciou v oblasti stavebného priemyslu, sa používa na prírodný a umelý kameň, dlažbu, betón, tehly, fasády a iné stavebné pórovité materiály.

Nanotechnológia a nano impregnácia na dlažbe | pemtrade.sk

Ako funguje nano impregnácia?

Pozriete si nasledujúce video a uvidíte, ako funguje nano impregnácia na rôznych materiáloch.

Ďalšie výhody nano impregnácie

Materiál, na ktorý použijete ochrannú nano vrstvu ISOKOR®, okamžite získa silné hydrofóbne vlastnosti, dokonalú ochranu pred znečistením, ÚV žiarením a lepšie izolačné vlastnosti. Medzi ďalšie výhody patrí odolnosť pred olejmi, soľou, kyslým dažďom a niektorým chemikáliám. Ochranná nano vrstva ISOKOR® je bezfarebná a bez zápachu a po dlhú dobu zachováva pôvodný vzhľad a stálu farebnosť podkladového materiálu. Ošetrený materiál vďaka lotosovému efektu získava samočistiace vlastnosti, čím sa podstatne znižujú náklady na čistenie a údržbu.

Nano technológiou ISOKOR® môžete ošetriť vonkajšiu dlažbu a chodníky, čím zabránite rastu machov a lišajníkov. Dlažbu a chodníky alebo cestu ochránite pred pneumatikami automobilov, olejmi alebo solením v zimnom období. Použitie je vhodné tiež na zafixovanie povrchu strešných škridiel, krbových obkladov, vonkajších stien a fasád z kameňa, tehál a betónu, pomníkov a náhrobných kameňov, sôch, kvetináčov a iných minerálnych povrchov v exteriéri.